Опожарен „Фолксваген голф“ во Прилеп


На 02.01.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„Димче Антулески“ во Прилеп настанал пожар во патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на К.Д.(66) од Прилеп. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи