ВИДЕО – Спасено куче паднато во провалија кај Трескавец – се бара сопственикот

Play Video

Во текот на денешниот ден група на ентузијасти се организираа да направат спасување на мало куче од расата загар-балканец – ловно куче, кое веќе неколку дена беше заглавено во тесен процеп кон патеката за манастирот Трескавец, поточно место викано „Над спилата“.

„Кучето е забелезано случајно како лае и бара помош, но не се знаеше и не се гледаше каде е точно. Денеска се организиравме и се упативме кон местото. Кучето е успешно спасено. Ги замолуваме сите да се сподели оваа информација со цел да се пронајде сопственикот на кучето. Кучето моментално се наоѓа и го згрижи Филип, контакт со него +389-077-891-867, се со цел побрзо информирање на сопственикот“, вели Дарко Неданоски, еден од спасувачите на кучето.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи