Дрвокрадец бегајќи со своето возило удрил шумски полицаец


На 04.01.2023 во ОВР Прилеп, Р.М.(40) од Прилеп, вработен во Шумска полиција, пријавил дека додека бил на служба со колеги во атар на с.Царевиќ, прилепско, затекнале патничко моторно возило џип – „сузуки“, управувано од Б.П., како бесправно превезува огревни дрва.

Според пријавеното, откако се доближиле до него му дале знак да застане, тој не застанал, ја зголемил брзината и со возилото го удрил Р.М..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи