ВИДЕО – Чудна светлина снимена како се движи во манастирот Св. Георгиј Победоносец во с. Бучин

Play Video

На 11 септември 2022 година на безбедносните камери во манастирот Свети Великомаченик Георгиј Победоносец во селото Бучин е забележана чудна светлина како се движи низ црквата. Иако се случило во септември видеото за прв пат се објавува сега за Божикните празници. Видеото со голема брзина се шири на социјалните мрежи. Погледнете сами за што станува збор.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи