„Маркови Точакџии“ традиционално и 4-та вело сезона по ред ја отвораат со искачување на „Тапанче“


По 4-ти традиционален пат здружението на велосипедисти од Прилеп „Маркови Точакџии“ вело сезоната ја отвораат со искачување на Тапанче, највисокиот врв на ридот Маркови Кули, по кого го носат и самото име. Велосипедистите како и секоја година тргнаа од пред споменикот на Кралот Марко во центарот на Прилеп, а потоа турата заврши на Марковите Кули.

Од здружението ветуваат многу заеднички вело тури и многу дружба во 2023 година.

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи