Прилепчанката Марија Алинчанец номинирана од Македонија на WAF AWARDS од 12 земји во светот

Play Video

Со своите 12 години, заблеска на сцена младата прилепчанка Марија Алинчанец. Многубројните награди добиени од најразлични фестивали во светот, и убедливата победа  Гран При на големиот инернационален детски музички фестивал „Ѕвездички“ во Прилеп 2022 година, беше причина да биде номинирана на WAF AWARDS (Светска Асоцијација на Фестивали) од 12 држави во светот.

Целата манифестација се одржа во Скопје на која Марија ја претставуваше Македонија. Имаше учесници од многу држави од светот како од Србија, Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина, Казахстан, Чешка, Молдавија, Латвија, Украина.

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи