Дамјан Иваноски го фати Светиот крст во црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис

Play Video
Годинава во црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис прв што го објави Христовото крштевање беше најсреќниот Дамјан Иваноски. За многу години, Бог се јави!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи