Опожарен стан и вертикала на оџак во зграда во Прилеп

На 25.01.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 09.30 часот настанал пожар во оџакот од една вертикала  на станбена зграда на ул.„Кеј 19 Септември“, при што бил оштетен еден стан.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи