Опожарено возило „фолксваген голф“ во Прилеп

На 29.01.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Кеј 19 Септември“ во Прилеп настанал пожар во патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски реистрски ознаки, сопственост на М.И.(44) од Прилеп.

Пожарот бил локализиран од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи