Во Кривогаштани приведен бегалец од прилепскиот затвор и вратен во установата


Полициски службеници од СВР Битола – Полициско одделение Кривогаштани, вчера на ул.„Гоце Делчев“ во прилепското село Кривогаштани го привеле триесет и шестгодишниот П.М. жител на ова село.

Како што информираат денеска од МВР, тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Прилеп заради бегство од затворот. По приведувањето тој бил спроведен во установата за доиздржување на казна затвор во траење од две години и три месеци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи