Ќе се реконструираат кровната конструкција и фискултурната сала во ООУ „Никола Карев“ во Крушево

Согласно Програмата за изградба и реконструкција на Основни училишта за 2023 година обезбедени се средства во висина од 7.970.833,000 денари за реконструкција на кровна конструкција и фискултурната сала во ООУ „Никола Карев“ во Крушево.

„Создаваме услови за учениците кои сега се образуваат, исто така и за идните генерации кои ќе се образуваат во ова училиште.

Голем предизвик, но и одговорност е да се обезбедат современи, ефикасни и безбедни услови за учење. Со реконструкцијата на кровот на училиштето и фискултурната сала ќе се подобрат физичките услови за реализирање на воспитно-образовниот процес.

Нашите ученици и наставници ќе бидат посреќни, позадоволни и помотивирани за постигнување на нови успеси и признанија.

Остваруваме уште еден значаен и голем проект и останува посветени на целта за добросостојба на сите жители во општина Крушево.

Изразувам голема благодарност за поддршката што постојано ја добиваме од Владата на РСМ и на тој начин ја негуваме и зајакнуваме врската меѓу централната и локалната власт!

Градиме рамномерно како во градот така и во сите населени места во нашата општина!

Општина Крушево е општина на сите мои сограѓани!“, истакна градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи