Анкета за „Prilep Outlet Weekend 2023“


Во прекрасна атмосфера помина првиот Prilep Outlet Weekend кој што се случи на на 17 и 18 февруари. Доказ за тоа беше огромната посетеност на старата чаршија и централното градско јадро од голем број на посетители, како од Прилеп, така и од останатите градови во Македонија. После подолг период чаршијата го врати стариот сјај, духот на градот оживеа низ нејзините сокаци.

За таа цел, како и добивање на реални инфромации од терен, за подобрување на квалитетот на овој настан во иднина организџаторите направија анонимна анкета која може секој да ја пополни и да даде своја оценка за настанот и предлози за негово надоградување во иднина.

Анкетата може да ја најдете ТУКА.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи