Приведени прилепчани кај кои биле пронајдени 63 капсули трaмадол

На 01.03.2023 на ул„Васко Карангелески“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп ги лишиле од слобода О.П.(40) и Џ.З.(32), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени 63 капсули со натпис трамадол.

По целосно документирање на случајот, ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи