Врие од опаковки на трамадол по ул. „Никола Карев“ позади Уредот во Прилеп


Жителите на улицата „Никола Карев“ која се наоѓа веднаш позади Здравствениот дом во Прилеп се жалат дека секој ден улицата им е преплавена од исфрлени опаковки од лекот трамадол. Познато е дека овој лек се зема и како психотропна супстанција, од страна на дел од зависниците. Жителите се плашат за својата безбедност како и за безбедноста на својот имот. Само денеска по улицата можеа да се видат над 20-тина опаковки од овој лек.

Жителите ги повикуваат надлежните да реагираат под итно. Велат дека не знаат кој ги фрла и каде истите се конзумираат, но бараат да се открие и на каков начин се стигнува од аптеките до овој лек и дали некои аптеки истиот го издаваат и без рецепт препишан од матичен лекар.

 

ж

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи