„Букет од песни“ – концерт на октет Прилеп по повод 8 Март

„Букет од песни“ е насловот на концертот што ќе го одржи октетот Прилеп на седми март 2023 година, во вторник од 19 ч. во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“. Концертот е по повод меѓународниот ден на жената Осми Март.

Октетот, кој работи под патронат на ЦК „Марко Цепенков“, ќе се претстави со одбрани композиции во кои се пее за жената.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи