Украдени алати од фирма и рудник во с. Бешиште

На 09.03.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 02.03.2023 до 09.03.2023 било влезено во круг на фирма и во рудник во с.Бешиште, прилепско и биле одземени разновидни алати и делови од работни машини.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи