Одземени две товарни возила со нелегално исечени дрва во Ропотово и Пешталево


Шумската полиција од Прилеп синоќа заплен 2 товарни моторни мозила кои пренесувале нелегално исечени дрва. Според информациите на Шумската полиција возилата марка ТАМ и ЗАСТАВА биле од с. Црнилиште. ТАМ-чето било натоварено со 5 м3, а додека ЗАСТАВАТА со 4 м3.

Соред шумската полиција при обидот да го запрат волзилото марка ТАМ, тоа дури и удрило во службеното возило на полицијата, а додека оние кои ја возеле ЗАСТАВАТА избегале.

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи