Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за престојниот викенд

Театарот „Војдан Чернодрински“ го објави репертоарот за престојниот викенд. Љубителите на театарската уметност ќе бидат во можност да уживаат во две претстави и тоа:

  • Во петок, 17.03. од 19:30 часот ќе се одигра претставата „ДУПЛО ДНО“
  • Во сабота, 18.03. од 12:00 часот ќе се одигра детската престава „Пипи долгиот чорап“

Влезници може да се резервираат на телефонскиот број 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи