ООУ „Климент Охдриски“ „растури“ на општинскиот натпревар по англиски


На денешниот општински натпревар по англиски јазик во организација на ЕЛТАМ, нашите ученици постигнаа одлични резултати и сите се пласираа на регионалниот натпревар, напиша на својот ФБ профил, директорот на ООУ „Климент Охридски“, Ахил Јаков.

Петто одделение:

Деа Оропан – ПРВО место,

Анастасија Јагуриноска – ВТОРО место

Шесто одделение:

Мила Живковиќ – ПРВО место,

Миа Аџиоска – ВТОРО место

Седмо одделение:

Вања Ѓорѓиоски – ПРВО место,

Марко Кузевски – ПРВО место,

Осмо одделение:

Елена Петреска – ВТОРО место,

Матеа Ацевска- ВТОРО место

Деветто одделение:

Фросина Божиноска – ВТОРО место,

Давид Конески – ТРЕТО место.

Честитки до сите ученици и нивните ментори.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи