Санкционирани 15 возачи, од кои 4 во Прилеп, под дејство на алкохол на територија на СВР Битола


Во текот на изминатата вечер  (18/19.03.2023)во периодот од 22.00 до 03.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 15 возачи. Од нив 10 на територија на  Битола, 4 во Прилеп  и 1 во Ресен. За време на контролата биле санкционирани и 10 други видови прекршоци. Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи