Малолетник од с. Заполжани украл мопед во Прилеп

На 20.03.2023 на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп лишиле од слобода малолетник од с.Заполжани, општина Долнени.

Тој се сомничи дека на ул.„Орде Тутески“ извршил кражба, при што одзел мопед. Малолетникот бил предаден на родител, а мопедот бил вратен на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи