Попладнево пронајдена дрога кај наставник од Прилеп, лицето е приведено


На 22.03.2023 во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола, надворешна канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп при преглед кај 54 годишно лице од Прилеп била пронајдена бела грутчеста материја. Според засега неофицијални и непотврдени извори од страна на СВР Битола, дознаваме дека станува збор за наставник во едно основно училиште, кој што е од Прилеп. Се очекува официјална потврда од СВР Битола.

Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи