Водата во реонот на Плетвар не одговара за употреба

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата во л.в.с Плетвар (водоводна мрежа), л.в.с Беловодица (водоводна мрежа) и Плетвар крајпатна чешма Че, не смее да се користи за пиење, не одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи