Екс градоначалникот на Прилеп на камера го фати соседот како го гребе неговиот автомобил

Поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, објави видео од јавен видео надзор на кое може да се види како одредено лице го гребе неговиот автомобил.

Ристески објави дека го знае лицето, односно дека станува збор за негов сосед и дека од него ќе бара отштета.

“Новопечен” комшија ако си доблесен дојди да се договориме, ако не…, напиша Ристески на Фејсбук, при тоа објавувајќи ја снимката од надзорот.

 

“Новопечен” комшија ако си доблесен дојди да се договориме, ако не…

Posted by Марјан Ристески on Monday, March 27, 2023

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи