Прилепчаните од „Dance studio New Generation“ ќе настапат на еден од најдобрите европски натпревари – ИНТЕР ДЕНС ФЕСТ САРАЕВО


Во среда клубот „Dance studio New Generation“ тргнува  на еден од најдобрите натпревари во Европа – ИНТЕР ДЕНС ФЕСТ САРАЕВО.

„Во Сарево четири дена ќе се игра и ќе го претставуваме нашиот град  Прилеп и Македонија. Тука ќе се натпреваруваме со најдборите клубови од Европа и конкуренцијата е голема. Ние ќе се претставиме со 5 формаци во Опен, Хип Хоп, Стрит Денс и со многу соло настапи во стрит денс и хип хоп. Точно 23 танчери од Прилеп ќе играат со најдобрите“, велат од лубот „Dance studio New Generation“.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи