Жител на Ропотово со дрвен предмет нападнал соселанец во обложувалница

На 28.03.2023 полициски службеници од Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода И.П.(46) од с.Ропотово.

Тој во спортска обложувалница во селото со употреба на дрвен предмет физички го нападнал Б.А.(47) од истото село и го нарушил јавниот ред и мир со кршење на предмети.

По документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи