Поради дефект на телефонските линии, броевите 193 и фиксните линии на ТППЕ Прилеп не работат

Поради дефект на телефонските линии, броевите 193 и фиксните линии моментално се во прекин.

„Доколку граѓаните имаат потреба од ТППЕ (ПОЖАРНА) ПРИЛЕП да контактираат на броевите 112 ,192 или 076 454 336.

Се надеваме на побрзо решавање на овај проблем од страна на надлежните служби“, велат од ТППЕ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи