Приведени тројца прилепчани – полицијата кај нив пронашла 233 таблети трамадол

На 02.04.2023 на  ул„Тризла“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.А.(40), С.М..(40)и И.К.(50), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив, кај А.А. биле пронајдени 233 таблети трамадол.

По документирање на случајот, ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи