ВИДЕО – ООУ „Добре Јованоски“ – Лулка на вистински вредности, отскочна штица за големи успеси


ООУ „Добре Јованоски“ Прилеп е лулка на вистински вредности и отскочна штица за големи успеси. Во ова видео се прикажани дел од успешните приказни на поранешните ученици од ова училиште, а видеото е подготвено во пресрет на идните првачиња.

Голем број наши познати личности, новинари, лекари специјалисти, актери, граѓански активисти, спортисти, своето основно образование го завршиле тука. И токму тоа знаење, стекнато во ООУ „Добре Јованоски“, била отскочната штица за нивните идни понатамошни големи успеси во животот.

Ве покануваме во ООУ „Добре Јованоски“ да ги погледнете условите и квалитетот што го нуди кадарот на ова училиште.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи