ВИДЕО – Програма на спортски и културни настани во Крушево за 2023 година


Активности кои ќе се одвиваат во Крушево текот на 2023 година:

 1. Македонско првенство во параглајдинг 7-14 мај
 2. Krushevo trail challenge 12-14 мај
 3. Krushevo trophy 19-21 мај
 4. 13-ти традиционален меѓународен турнир во мал фудбал Тоше Проески 26-28 мај
 5. Гитар фест – 16 до 18 јуни
 6. When In Krushevo – 30 јуни-2 јули
 7. Флумастер опен 2023 – 2-8 јули
 8. Белгиско првенство во параглајдинг – 9-15 јули
 9. Норвешко првенство во параглајдинг – 15-22 јули
 10. Нордиско првенство во параглајдинг – 22-29 јули
 11. Германско првенство во параглајдинг
 12. Извиднички камп – 12-21 јули
 13. 10 дена Крушевска Република – 1-10 август
 14. Светско првенство во параглајдинг и змајарство 5-20 август
 15. Балканско првенство во џудо – 9-11 август
 16. Крушево низ Корија – 19-20 август
 17. Fiss roller ski cup  – исто така во август
 18. Пливачки маратон Тоше Проески
 19. Ден на независноста на Република Македонија и денот на ослободување на Крушево 8 септември
 20. Град на култура Крушево за 2023 година

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи