Асфалтирани 3 улици во 3 населени места во Општина Кривогаштани во вредност од околу 4,2 милиони денари


Изминатава недела во Општина Кривогаштани се асфалтираа три улици во три населени места, во Кривогаштани дел на улица „Македонски Просветители“, во населеното место Пашино Рувци дел од улицата „Борис Трајковски“ и во населено место Боротино улицата „Методија Патчев“.

„Овие улици за прв пат се асфалтирани. Проектот за асфалтирање на овие улици е преку Центар за развој на Пелагониски плански регион. Вредноста на овие инвестиции изнесува 4.263.500 денари. Сепак ние нема да се застане само со реализација на овие проекти, во наредниов период се планира да се реализираат уште многу проекти кои се значајни за сите жители на Општината“, велат од Општина Кривогаштани.

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи