Во тек е јавен повик за млади високообразовани кадри кои сакаат да изучуваат претприемништво


Во рамки на проектот ЕНТЕГ – ПРЕТПРИЕМНИШТВО ЗА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ СО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ во тек е ЈАВНИОТ ПОВИК на кој што може да се пријават млади високообразовани кадри кои сакаат да бидат дел од оваа програма и да ги унапредат своите претприемнички вештини!

Сите заинтересирани повеќе детали за програмата и пријавата може да најдат на следниот линк: https://docs.google.com/forms

Ќе бидат организирани два циклуси на онлајн обуки, а за пријавените апликанти ќе има и 5 дневна обука во Солун, Грција.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи