Учениците од ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ меѓу најдобрите на училишните натпревари во изминатиот период

Во изминатиот период се одржаа голем број ученички натпревари по голем број предмети на општинско, регионално и државно ниво. Меѓу најдобрите се покажаа учениците од ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ кои освоија голем број на први, втори и трети места, а дел од нив се пласираа и ги очекуваат и меѓународни натпревари.

Овој успех е доказ дека ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ поседува одлични услови за образовна надоградба на децата и претставува една отскочна штица за идни понатамошни успеси во животот на своите ученици. Во исто време ова е уште еден доказ и за одличниот висококвалитетен наставен кадар кој го поседува ова училиште, без кој овој успех немаше да биде целосен.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи