Седмото издание на „Прилеп Фолк Фест“ ќе се одржи на 1 јуни

Седмото издание на фестивалот на авторска народна музика „Прилеп Фолк Фест“ ќе се одржи на 1 јуни во домот на културата „Марко Цепенков”. Фестивалот и оваа година е во организација на „Здружението за музичка продукција и организација на настани „One way“, а под покровителство на Општина Прилеп.

Како минатите така и оваа година Советот на фестивалот ќе ви претстави прекрасни македонски современи песни, испеани од најреномираните македонски и странски пејачи, а напишани од елитата на македонски автори.

“Прилеп Фест” беше и ќе остане еден од симболите на градот, а за оваа фестивалска вечер да биде посебна ќе се погрижат: Наум Петрески, Зуица Лазова, Елена Велеска, Андријана Ацевска, Лили Семкова, група Дрим Тим, Благоја Груевски, група Алтернатор, група Круна и многу други.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи