Хуманитарен настан во сабота на плоштад во центарот на Прилеп


Велигден е празник над празниците! Со доаѓањето на Велигден, се празнува победата на животот над смртта.

„И оваа година традиционално во сабота на 15.04.2023 година со почеток од 10:00 до 15:00 часот со програма која овој пат нема да ја откриеме, затоа Ве повикуваме да дојдете, да се забавувате и повторно да покажеме дека Прилеп е град на хуманоста. Дел од средствата ќе бидат наменети за малиот Михаил од нашиот град, а дел ќе одат за други болни лица“, велат од „Дрим Тим од деца за деца“ кои се организатори на настанот, во нивната објава на социјалните мрежи.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи