Хуманитарен концерт за доизградба на манастирскиот конак на манастирот Св. Никола во с. Загорани


На 11 мај, со почеток во 20 часот, во ресторанот „Центар“ во Прилеп ќе се одржи хуманитарен концерт за доизградба на манастирскиот конак на манастирот Св. Никола во селото Загорани.

Билетите се пуштени во продажба во кафе бар: Hive Caféé ,  бутик Appolo, или на контакт телефоните од постерот!!!

Мени картата е со богато мени со неограничен пијалок! Со купување на билет и учество на концертот директно помагате за доизградба на манастирскиот комплекс!


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи