Приведени прилепчанец и скопјанец – во нивното возило пронајдена марихуана

На 19.04.2023 на ул„Илка Присаѓанка“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.К.(21) од Скопје и П.П.(20) од Прилеп.

При преглед во патничко возило „матиз“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал П.П., а сопатник бил А.К., била пронајдена и одземена марихуана.

Тие била задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи