ВИДЕО – Спасија Белеска, од с. Крушеани, во О. Кривогаштани, денеска наполни 100 години


Баба Спасија Белеска, од селото Крушеани, во Општина Кривогаштани денеска наполни 100 години. Родена е на 23.04. 1923 годинас во селото Свето Митрани, од татко Секула и мајка Ордена. Во фамилијата биле 5 деца од кои денес само таа е жива. Се омажила 1943 година во с. Крушеани за Александар Белески со кого имаат 6 деца и од нив има 13 внуци. Спасија Белеска е еден од најстарите жители во прилепско-кривогаштанскиот регион, па и пошироко.  Нејзиното семејство денеска пригодно и го одбележа роденденот. Редакцијата на Инфо Компас и го честита роденденот и ѝ посакува многу здравје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи