Искористете ги субвенциите и наместете ПВЦ дограма од најдобрите во Прилеп – „ЕУРО ГЛАС”


Mинистерството за економија го објави ОГЛАСОТ за надоместување на дел од трошоците за купени и вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци во домаќинствата за 2023 година и поврат на средствата во висина до 50 %, но не повеќе од 20.000 денари по домаќинство за 2023 година. Условот е купувачите досега да не користеле средства за оваа мерка.

Право на учество на овој јавен оглас ќе имаат лицата кои имаат купено и вградено ПВЦ или алуминиумски прозорци во своите домови во периодот од денот на објавување на јавниот оглас до 31.07.2023 година. Условите може да ги погледнете ТУКА.

За во Прилеп пак не треба да стане ниту збор од каде треба да порачате ПВЦ или алуминиумска дограма, тоа се подразбира – „ЕУРО ГЛАС“ најдобрата и најквалитетна понуда на пазарот.

Таму ќе најдете врати и прозорци од брендовите ALUPLAST и PROFILINK. За сите прозорци и врати кои ги произведуваат, од „ЕУРО ГЛАС” обезбедуваат бесплатна и максимално стручна монтажа и гарантираат за нивната долготрајност. Сите производи ги задоволуваат најсторогите стандарди за цврстина, издржливост, функционалност и најважно енергетска ефикасност.

Контакт телефон : 078-363-775.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи