Општина Прилеп: Водата во Канатларци, Ерековци и Тројкрсти одговара за употреба


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата во л.в.с Канатларци – бензинска водоводна мрежа, л.в.с Ерековци двор – водоводна мрежа и л.в.с Тројкрсти двор – водоводна мрежа одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи