21 медал за ЏК Сеишин на Државните првенства за пионери-ки и сениори-ки


На ден 29.04.2023 во Скопје се одржаа Државните Првенства за Пионери-ки и Сениори – ки во џудо. Џудо клубот Сеишин-Прилеп на овие првенства зеде учество со 26 џудисти а освоени 21 медали ( 7 златни, 4 сребрени и 10 бронзени).

Резултати поединечно:

Пионери:

 1. Немања Џагадуроски 1 во место
 2. Марко Ацески 2 ро место
 3. Ратко Ацески 3 то место
 4. Марко Василески 3 то место

Пионерки:

 1. Јана Ангелевски 1 во место
 2. Софија Ѓорѓиеска 2 ро место
 3. Теодора Илиоска 1 во место
 4. Тамара Илиоска 1 во место
 5. Андреа Кнежевски 3 то место
 6. Мила Здравеска 3 то место

 

Сениорки:

 1. Теодора Димеска 1-во место
 2. Теона Настоска 3 то место
 3. Кристина Мантароска 2 ро место
 4. Елеонора Илиоска 3 то место
 5. Мартина Јанкоска 1 во место

Сениори:

 1. Никола Магдески 2 ро место
 2. Михаил Димоски 3 то место
 3. Михаил Стојановски 3 то место
 4. Стефан Талески 3 то место
 5. Марио Цинцароски 3 то место
 6. Христијан Стојкоски 1 во место

ЏК Сеишин Прилеп во следниот период продолжува со меѓународни настапи на џудо турнирите во регионот ( Бугарија, Албанија и Србија).

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи