ВИДЕО – Се запали автомобил пред самата порта на манастирот Трескавец


Околу 12.30 минути од засега непознати причини се запали автомобил, паркиран пред самата порта на манастирот Трескавец. По настанувањето на пожарот луѓето кои биле во тој момент тука се обиделе да го изгаснат огнот со помош на 5 ПП апарати од манастирот, но безуспешно. Пожарот е изгаснат кога пристигнале екипите на ТППЕ Прилеп. Автомобилот е целосно опожарен, а засега не се знаат причините за пожарот.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи