„Мистерија Буфо“ на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“

Љубителите на театарската уметност оваа недела ќе можат да уживаат во претставата „Мистерија Буфо“ , која е на репертоарот на прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“.

Во среда претставата е на репертоар од 19.00 часот, додека во четврток истата започнува од 18.00 часот.

Влезници можат да се резервираат на бројот 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи