Физички напади во Прилеп

Денес, на 12.05.2023 полициски службеници од ОВР Прилеп на бул„Гоце Делчев“ во Прилеп го лишиле од слобода Д. Б.(40) од Прилеп. Истиот го нарушувал јавниот ред и мир со викање и користење вулгарни зборови, при што и  физички го нападнал  М. А.(28) од Прилеп.

Претходниот ден, на 11.05.2023  во ОВР Прилеп С. Л.(22) од Прилеп пријавил дека бил физички нападнат од неговиот роднина Ф.П. од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи