Стекнете поголеми претприемачки вештини за полесно вработување, пријавете се за вториот циклус обуки на проектот ЕНТЕГ


Во тек е пријавувањето за вториот циклус обуки за претприемништво во рамки на проектот ЕНТЕГ – ПРЕТПРИЕМНИШТВО ЗА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ СО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ.

Се охрабруваат сите апсолвенти и дипломирани невработени млади да се пријават и да бидат дел од оваа, едиствена од ваков тип кај нас, иновативна програма, за унапредување на претприемачките вештини.

Програмата ќе Ви помогне во вашата надоградба, снаоѓањето во големата конкуренција на пазарот на труд и што е најважно – ВАШЕ ПОЛЕСНО ВРАБОТУВАЊЕ!

Бидете дел од нашиот тим. Повеќе детали за програмата и пријавата може да најдете на следниот линк: shorturl.at/cmGPT.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи