19 медали за ЏК Сеишин-Прилеп на „Скопје Опен“ 2023


На ден 13.05.2023 во Скопје се одржа 2 Меѓународен Турнир во Џудо „Скопје Опен“ – 2023. На овој турнир учество зедоа околу 250 џудисти од 25 клубови од 8 држави: Албанија, Бугарија, Црна Гора, Косово, Македонија, Србија, Грција и Молдавија. Џудо клубот Сеишин-Прилеп на овие првенства зеде учество со 25 џудисти а освоени 19 медали (4 златни, 7 сребрени и 8 бронзени).

Резултати поединечно:

Помлади Пионери-ки:

 1. Софија Ѓорѓиоска 1 во место
  2. Јана Ангелевски 1 во место
  3. Матеја Николоска 2 ро место
  4. Илиоски Димитар 2 ро место
  5. Марио Конески 2 ро место
  6. Владан Стрезовски 3 то место
  7. Ване Ацески 3 то место
  8. Ангел Стојовски 3 то место
  9. Марко Марковски 3 то место

Пионери-ки:

 1. Тамара Илиоска 2 ро место
  11.Теодора Илиоска 3 то место
  12. Немања Џагадуроски 2 ро место
  13. Марко Ацески 2 ро место
  14. Благојче Мантароски 3 то место

Кадети-ки:

 1. Теа Настоска 1 во место
  16. Никола Магдески 1во место
  17. Михаил Стојановски 2 ро место
  18. Јован Стојановски 3 то место
  19. Борис Џагадуроски 3 то место

Одлични борби прикажаа и Теона Настоска, Мартин Петкоски и Михаил Димоски кај кадетите, Дарио Нанески кај Пионерите, Марко Тошески и Андреа Кнежевски кај помладите пионери, кои не успеаја да изборат место на пиедесталот! Екипата ја предводеа тренерите: Марио Тошески, Мартин Ристески и Дејан Мицкоски.
ЏК Сеишин-Прилеп во наредниот период продолжува со настапи на меѓународни Турнири и првенства!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи