ВИДЕО- Крушево центар на адреналинот во Македонија-Macedonian 4×4 Trophy 2023 – 3 ден


Заврши 4-то  „Macedonian 4×4 Trophy“ кое во изминативе 3 дена се одржуваше во Крушево. Организаторот на настанот, клубот „OFF ROAD PRILEP“ уште еднаш докажа дека може да организира натпревари од европски калибар, кои ги задоволуваат сите критериуми за успешна реализација на една ваква манифестација. И денеска учесниците кои ги имаше од целиот Балкан се натпреваруваа по стазите низ крушевската корија. Сите учесници потенцираа дека Крушево има одлични услови за развој на овој спорт и истакнаа дека и в година ќе дојдат во уште поголем број. За победниците имаше подготвено пригодни награди.

Погледнете како изгледаше денешниот последен ден од годинешното „Macedonian 4×4 Trophy“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи