Матеј Чатлески со сребрен медал на 15-тиот меѓународен боксерски турнир „Лах Нимани“

На 20 и 21 мај во Приштина, Косово се одржа 15тиот меѓународен боксерски турнир „Лах Нимани“ . Од Боксерскиот Клуб „АС“ боите на Македонија ги бранеше Матеј Чатлески.

Во финалната борба Матеј загуби од искусниот Дејви Дони од Албанија. Борбата беше жестока и техничко тактички поткована од двете страни на боксерите. Се прикажа одлична борба со аплаузи од страна на публиката. На крајот Матеј Чатлески мораше да се задоволи со сребрениот медал.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи