Боево гаѓање од страна на полицијата на полигонот „Леково“ во петок – забрането движење во дадениот период

Ве известуваме дека на 26.05.2023 (петок) на место викано „Леково”, прилепско, во периодот од 08.00 до 16.00 часот ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на полицијата .

Се замолуваат граѓаните да бидат претпазливи и да не се движат во дадениот временски период на тоа подрачје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи