Каратистите од карате клуб „Бонсаи“ ќе ја преставуваат Македонија на Балканското првенство во карате

Каратистите од карате клуб „Бонсаи“ од нашиот град Софија Димеска, Софија Крстевска, Иво Качаков, Леонид Белески, Глигор Иваноски, Марио Ангелески и Цвете Миланоска ќе ја претставуваат нашата држава на Балканското првенство во карате (во кати и борби) кое ќе се одржи во Бар, Црна Гора од 26ти мај до 28ми мај.

Тие имаа напорни тренинзи под водство на тренерите Дамјан Ристески и Валентина Пурдеска.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи